12:14, 03 Mar 2019 r. Złota polska sobota w Glasgow

Trzy medale zdobyli reprezentanci Polski w drugim dniu 35. Halowych Mistrzostw Europy. Po złoto sięgnęła Ewa Swoboda w biegu na 60 m i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, srebrny medal wywalczył Piotr Lisek w skoku o tyczce.

Swoboda ma doskonały sezon halowy. Przegrała tylko jeden bieg. W Glasgow była faworytką. Pobiegła zgodnie z oczekiwaniami. Polka uzyskała czas 7:09 i wypędziła utytułowaną Holenderkę Dafnę Schippers (7:14) oraz Brytyjkę Ashę Philip (7:15). Przed zdolną polską sprinterką sezon letni, który stawia wyższe wymagania. Widać jednak, że Swoboda dojrzała, poprawiła się mentalnie, co jest podstawą do optymizmu.

Do konkursu skoku o tyczce w Glasgow jako lider światowych tabel przystępował Piotr Lisek. Wszystkich zaskoczył jednak Paweł Wojciechowski. Mimo że miał problemy na niższych wysokościach, zdołał ostatecznie pokonać 5,90, co dało mu zwycięstwo. Dla Wojciechowskiego to pierwszy sukces od czasu zdobycia mistrzostwa świata w Daegu w 2011 roku. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz poprawił o 2 cm rekord życiowy w hali.

W pozostałych finałach z udziałem Polaków, Justyna Święty-Ersetic zajęła szóste miejsce na 400 m (52,64), a Szymon Bednarek był także szósty w skoku wzwyż (2,22). W tej ostatniej konkurencji do medalu wystarczyło 2,26, co jest najgorszym wynikiem medalistów od 1981 roku.