11:56, 11 Jun 2018 r. Złoto Marty Walczykiewicz na ME

W Belgradzie odbyły się mistrzostwa Europy w kajakarstwie. W konkurencjach olimpijskich Polacy zdobyli trzy medale, a łącznie – siedem.

Znakomicie popłynęła w konkurencji K-1 200 m Marta Walczykiewicz. Wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro prowadziła od startu do mety i uzyskała czas poniżej 40 sekund. Wyprzedziła Węgierkę Danutę Kozak i Dunkę Emmę Jorgensen. To drugi w karierze złoty medal w ME kajakarki z Kalisza. Ostatni raz wygrała pięć lat temu w Montemor.

Po srebrny medal w C-1 200 sięgnęła Dorota Borowska. Mimo, że miała doskonały start, na mecie lepsza od Polki okazała się Rosjanka Olesja Romasenko.

W K-1 500 m brąz po zażartej walce z zawodniczką gospodarzy Milicą Starović zdobyła Anna Puławska.