22:07, 10 Jul 2016 r. Biało-czerwoni wygrali lekkoatletyczne mistrzostwa Europy

Ostatni dzień lekkoatletycznych ME w Amsterdamie był biało-czerwony. Polacy wywalczyli w niedzielę osiem medali, w tym trzy złote i zakończyli zmagania na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej z 12 krążkami na koncie (6-5-1).

W niedzielę na podium w Amsterdamie stawali: Angelika Cichocka (na zdjęciu – złoto na 1500 m), Paweł Fajdek (złoto w rzucie młotem), Adam Kszczot (złoto na 800 m), Marcin Lewandowski (srebro na 800 m), Michał Haratyk (srebro w kuli), Joanna Linkiewicz (srebro na 400 m ppł), Łukasz Krawczuk, Kacper Kozłowski, Jakub Krzewina i Rafał Omelko (srebro 4x400 m) oraz Wojciech Nowicki (brąz w rzucie młotem).

Biało-czerwoni zajęli też kilka miejsc tuż za podium. Wczesnym rankiem czwartą lokatę wywalczył w półmaratonie Marcin Chabowski. W sesji popołudniowej na najmniej lubianych przez sportowców pozycjach kończyli zmagania: Anna Jagaciak-Michalska (trójskok), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty (4x400 m). W poprzednich dniach czwarte miejsca zajmowali też: Piotr Lisek (skok o tyczce) i Dariusz Czykier (110 m ppł).