22:40, 05 Jan 2020 r. Dobry występ Polaków w Tour de Ski

23-letni Dominik Bury zajął 24. miejsce w zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata prestiżowym cyklu Tour de Ski. W trzech konkurencjach pochodzący z Cieszyna narciarz zdobył punkty PŚ.

Beneficjent programu Team100 punktował w:

15 km stylem dowolnym – 24. miejsce,

15 km stylem klasycznym (bieg pościgowy) – 21. miejsce,

w biegu ze start wspólnego pod Alpe Cermis – 23. miejsce.

Brat Dominika, Kamil zdobył punkty w sprincie stylu klasycznym, zajmując 27. pozycję.

W cyklu Tour de Ski Dominik Bury był 24., a Kamil Bury – 35. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Dominik awansował na 40. miejsce.

W 14. edycji zawodów wystartowało sześcioro Polaków. Trzy Polki – Weronika Kaleta, Izabela Marcisz i Monika Skinder -  wzięły udział w konkurencjach sprinterskich, ale nie osiągnęły znaczących rezultatów. W sprincie oraz na 15 km stylem dowolnym wystartował również Maciej Staręga, zajmując odległe miejsca.