13:13, 04 Mar Halowe mistrzostwa świata w Glasgow – dwa medale dla Polski

Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal w biegu na 60 m, a Pia Skrzyszowska brązowy w biegu na 60 m przez płotki podczas halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które odbyły się w Glasgow.

Występ obu reprezentantek Polski należy zaliczyć do bardzo udanych, oprócz miejsc na podium zanotowały znakomite rezultaty. Ewa Swoboda wynikiem 6,98 już w półfinale poprawiła rekord Polski. W finale przybiegła druga z czasem 7.00. Wyprzedziła ją Julien Alfred.

Pia Skrzyszowska w znakomitym stylu finiszowała trzecia w finale 60 m przez płotki. Miała czas o 0.01 sekundę gorszy niż w biegu półfinałowym – 7.79. Zwyciężyła Devynne Charlton z Bahamów.

Bardzo dobrze wypadł również płotkarz Jakub Szymański. Jego wynik 7.46 z półfinału biegu na 60 m przez płotki to nowy rekord Polski. W finale 22-letni zawodnik z Trójmiasta przybiegł piąty z rezultatem 7.53.

Na piątym miejscu zakończyła mistrzostwa w Glasgow polska sztafeta 4 x 400 m (Maksymilian Szwed, Jan Wawrzkowicz, Daniel Sołtysiak, Mateusz Rzeźniczak) – czas 3.08.00 . Siódmy w skoku wzwyż był Norbert Kobielski (2.24 m). Polska miała wiec pięcioro reprezentantów w finałach w Glasgow i zdobyła łącznie 23 punkty (11. miejsce w klasyfikacji generalnej).

Kolejne halowe mistrzostwa świata odbędą się za rok w Nankinie w Chinach. W marcu 2026 roku gospodarzem HMS będą Kujawy i Pomorze – zawody odbędą się w doskonale znanej kibicom lekkoatletyki Arenie Toruń.