10:29, 11 Aug 2023 r. Medal jest. Walka o kwalfikacje trwa

Aleksandra Mirosław zdobyła w Bernie brązowy medal mistrzostw świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Na tej imprezie Polce nie udało się zdobyć kwalifikacji olimpijskiej. Będzie musiała o nie walczyć w pozostałych zawodach.

Mirosław bardzo dobrze spisywała się w kwalifikacjach. W półfinale ścigała się z Amerykanką Emmą Hunt. Polka popełniła jeden błąd (na trzecim stopniu) i nie ukończyła tej fazy. W biegu o brązowy medal rywalizowały dwie zawodniczki z Polski. Oprócz Mirosław – Aleksandra Kałucka. Rekordzistka świata wygrała z czasem 6,55.

Zawody wygrała Indonezyjka Desak Made (6,49). Hunt miała w finale wynik 6,67. Rekord świata wynosi 6,25.

Kwalifikacje do igrzysk wywalczyły złota i srebrna medalistka. Obie Polki mają wysoką pozycję rankingową i duże szanse na start w przyszłym roku w Paryżu.

W Bernie startowały też: Patrycja Chudziak (6. miejsce), Natalia Kałucka (9.), Anna Brożek (23.). Obaj Polacy – Marcin Dzieński i Hubert Przytuła – nie przebrnęli eliminacji i zostali sklasyfikowany na 24 i 55. pozycji.