13:37, 12 Sep 2017 r. PE W JUDO: 1 złoto, 6 razy brąz

W Bratysławie rozegrane zostały zawody Pucharu Europy. W kategorii -66 kg zwycięstwo odniósł Łukasz Golus.

Zawodnik Czarnych Bytom w finale pokonał przed czasem Serba Ilję Ciganovica. To największy sukces Golusa, który wrócił do reprezentacji Polski po dwóch latach.

Brązowe medale w Bratysławie zdobyli: Jacek Brysz (-66 kg), Bartłomiej Garbacik (-60 kg), Rafał Kozłowski (-90 kg), Urszula Hofman (-70 kg), Joanna Stankiewicz (-48 kg) oraz Karolina Pieńkowska (-48 kg).

W zawodach wystartowało 27 polskich zawodników i 18 zawodniczek. Na Słowację nie przyjechali judocy z pierwszej reprezentacji, którzy tydzień wcześniej startowali w mistrzostwach świata.

Najlepsi judocy przygotowują się teraz do indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski, które w dniach 22.09 – 24.09 odbędą się w hali im. Jerzego Klempela w Opolu.