21:20, 29 Jan 2023 r. Polacy w Australian Open. Był finał w deblu i półfinał w singlu

Magda Linette i Jan Zieliński uzyskali najlepsze wyniki w karierze w historii swych występów w tenisowych turniejach wielkoszlemowych. W IV rundzie udział w singlu zakończyli Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

Linette awansowała do półfinału rozgrywek w grze pojedynczej pań. Do tej pory najlepszym wynikiem 30-letniej zawodniczki w tej rangi imprezie były występy w III rundzie. Pojedynek o finał poznanianka przegrała z późniejszą zwyciężczynią Białorusinką Aryną Sabalenką 6:7 (1), 2:6. Dzięki bardzo dobremu wynikowi w Melbourne Linette awansuje na 22. miejsce w rankingu WTA.

Znaczący rezultat uzyskał również Jan Zieliński. 26-letni zawodnik z Warszawy w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem zagrał w finale debla. Polsko-monakijska para uległa w walce o trofeum Australijczykom Rinky Hijikacie i Jasonowki Kublerowi 4:6, 6:7 (4). Zieliński będzie w poniedziałek 15. zawodnikiem w rankingu deblowym ATP.

Liderka rankingu WTA Iga Świątek przegrała w czwartej rundzie z Jeleną Rybakiną. W tej samej fazie turnieju porażki z Sebastianem Kordą doznał Hubert Hurkacz.

Do półfinału turnieju juniorów chłopców awansował Tomasz Berkieta. Zwraca uwagę, że 17-letni tenisista z Warszawy jest młodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej.

Kolejny turniej wielkoszlemowy – Roland Garros - odbędzie się na przełomie maja i czerwca.