16:07, 09 Feb 2022 r. Saneczkarze na dziewiątym miejscu. ZIO Pekin 2022 - dzień szósty

/files/news/flkodw0wqae9sv0.jpg

SANECZKARSTWO. Chmielewski i Kowalewski w pierwszej dziesiątce

Na torze w Yanqing odbyła się trzecia konkurencja saneczkarska – dwójki mężczyzn. Wystartowała polska para Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski bardzo solidnie prezentująca się w zawodach Pucharu Świata. Po pierwszym przejeździe Polacy byli na ósmym miejscu. W drugim pojechali nieco gorzej i ostatecznie uplasowali się na dziewiątej pozycji. Mistrzami olimpijskimi zostali Niemcy Tobias Wendl/Tobias Artl.

 

SHORT TRACK. Powrót Natalii Maliszewskiej

W kwalifikacjach na 1000 m wystąpiła Natalia Maliszewska, która wcześniej – z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa – nie została dopuszczona do startu w swej koronnej konkurencji biegu na 500 m. 26-letnia łyżwiarka Juvenii Białystok przyjechała w swoim biegu na pierwszym miejscu. Ćwierćfinały odbędą się w czwartek w południe.

W kwalifikacjach odpadła Kamila Stormowska, która zajęła w swoim biegu ostatnie czwarte miejsce.

Polki wystartowały w sztafecie na 3000 m. Pojechały w składzie: Natalia i Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur i Kamila Stormowska. W biegu półfinałowym zajęły trzecie miejsce za Holenderkami i Chinkami. Pojadą w finale B.

Na 1500 m mężczyzn Michał Niewiński został sklasyfikowany na 31. pozycji.

 

NARCIARSTWO ALPEJSKIE. Dwie Polki nie ukończyły zawodów

Zarówno Magdalena Łuczak jak i Zuzanna Czapska nie zdołały ukończyć pierwszego przejazdu w slalomie. Złoty medal wywalczyła wielka faworytka konkurencji Słowaczka Petra Vlhova.

 

NARCIARSTWO KLASYCZNE – KOMBINACJA NORWESKA. Dalekie miejsce Polaków

W zawodach kombinacji norweskiej na starcie stanęli Szymon Kupczak i Andrzej Szczechowicz. W końcowej klasyfikacji Polacy zajęli miejsca w czwartej dziesiątce. Kupczak był 34., a Szczechowicz – 35.

 

NARCIARSTWO KLASYCZNE – SKOKI NARCIARSKIE. Treningi na dużej skoczni

Skoczkowie narciarscy odbyli trzy pierwsze treningi na dużej skoczni w Zhangijakou. W pierwszym najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który uzyskał trzeci wynik, w drugim brązowy medalista ze skoczni normalnej Dawid Kubacki – piąty rezultat, a w trzecim Kamil Stoch – 17. miejsce.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie