23:37, 23 May 2022 r. Srebrne polskie taekwonkodzistki

Patrycja Adamkiewicz i Aleksandra Kowalczuk zostały wicemistrzyniami Europy w taekwondo olimpijskim. Reprezentantki Polski srebrne medale zdobyły na zawodach rozgrywanych w Manchesterze.

Adamkiewicz (kat. 57 kg) w finale przegrała 10:15 z Turczynką Hatice Ilgun. Wielką niespodziankę sprawiła w półfinale, pokonując dwukrotną mistrzynię olimpijską Walijkę Jade Jones.  Adamkiewicz na ME, które rozegrane zostały cztery lata temu, była trzecia.

Kowalczuk (kat. +73 kg) finałową walkę przegrała z Brytyjką Biancą Walkden 3:14. Z tą samą rywalką przegrała walkę o medal igrzysk olimpijskich w Tokio. To kolejny dobry występ zawodniczki AZS Poznań. Cztery lata temu była mistrzynią Europy.

W turnieju mężczyzn Mateusz Szczęsnowski (kat. 68 kg) i Szymon Piątkowski (kat. 80 kg) wygrali po jednej walce. Obaj zawodnicy ulegli zawodnikom, którzy byli rozstawieni z numerem 1.

Najważniejszą imprezą tego sezonu w taekwondo olimpijskim są mistrzostwa świata, które odbędą się w listopadzie w Meksyku.