11:38, 05 Sep 2017 r. Złoto i srebro wioślarzy w Kruszwicy

Podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w wioślarstwie polskie osady zdobyły dwa medale.

Po złoto sięgnęła czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Marcin Sobieraj (RTW Lotto Bydgostia), Jakub Dominiczak (RTW Lotto  Bydgostia), Dawid Pieniak (KW04 Poznań) i Mateusz Świętek (KW04 Poznań). Polacy uzyskali czas 6.09,27 i zdecydowanie wyprzedzili czwórki z Białorusi (6.12,57) i Węgier (6.12,73).

Srebrny medal wywalczyła czwórka podwójna kobiet: Joanna Śliwińska (AZS AWF Warszawa), Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków), Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) i Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.). Polki przypłynęły w czasie – 7.04,28. Przegrały z Rumunkami (6.54,16), a trzecie miejsce zajęły Niemki (7.11,80).

W finałach A wystartowały jeszcze cztery polskie osady. Piąte miejsca zajęły - dwójka bez sterniczki, dwójka podwójna mężczyzn i ósemka mężczyzn, szóste – dwójka podwójna wagi lekkiej.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy odbyły się po raz pierwszy w historii. Natomiast Kruszwica po raz drugi organizowała tak prestiżową imprezę po mistrzostwach Europy juniorów z 2011 roku. W tym roku w zawodach wzięło udział 400 zawodników z 30 krajów. Najlepiej wypadli Rumuni, którzy zdobyli 10 medali, w tym aż osiem złotych.