Piłka siatkowa - gry kontrolne kadry w Łodzi

Gry kontrolne kadry w Łodzi.

Mecze kontrolne w Łodzi (26-30.07) zakończyły blisko dwumiesięczny  okres sezonu reprezentacyjnego kadry siatkarskiej mężczyzn i kobiet.

Kadra męska w miejsce zaplanowanych dwóch meczy towarzyskich z reprezentacją Estonii, z uwagi na odwołanie przyjazdu gości , decyzją trenera Heynena rozegrała dwa wewnętrzne mecze kontrolne. Plusem rozegranych w tej formule meczy było umożliwienie gry w szerszym wymiarze czasowym wszystkim zawodnikom kadry. Mecze pokazały, że  wewnętrzna rywalizacja o miejsca do drużyny olimpijskiej zaostrza się. Aspiracje do gry zgłaszają kolejni zawodnicy dotychczasowego zaplecza                 ( Komenda, Jan Nowakowski, Fornal , Huber).

Kadra kobiet rozegrała zgodnie z planem dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Szwajcarii. Na letnie zgrupowanie trener Nawrocki nie powołał kluczowych zawodniczek kadry, które otrzymały czas na regenerację i leczenie  po sezonie ligowym, a w ich miejsce powołał  zawodniczki zaplecza młodzieżowego – debiutantki oraz pełniące rolę zmienniczek w dotychczasowej kadrze. ,. W czasie czterech rozegranych (wygranych) meczy – w dwóch z Czeszkami i dwóch ze Szwajcarkami  zadebiutowało w reprezentacji pięć zawodniczek: Martyna Świrad. Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Martyna Łazowska.

Spotkania kontrolne były dobrą okazją sprawdzenia umiejętności zawodniczek w konfrontacji z wymagającym przeciwnikiem oraz potwierdzenia ich przydatności do kadry reprezentacyjnej.

Relacje na żywo

Igrzyska w Tokio

Igrzyska w Pekinie