SOCZI 2014 - III dzień

Bohaterami III dnia igrzysk w Soczi byli Kanadyjczycy i Holendrzy. Sportowcy z kraju Klonowego Liścia zdominowali rywalizację w narciarstwie dowolnym. W jeździe po muldach mężczyzn zdobyli złoto i srebro, a kolejny z Kanadyjczyków był czwarty. W pierwszym finale short tracku także najszybszy był kanadyjski łyżwiarz. Z kolei na długim torze, w sprincie 2x500 m, na podium stanęło trzech Holendrów. W ciągu trzech dni finałów w łyżwiarstwie szybkim Pomarańczowi zdobyli 3 złote medale, 2 srebrne i 2 brązowe. W biatlonowym biegu na dochodzenie Norwegowi Ole Einarowi Bjoerndalenowi nie udało się zdobyć 14 medalu olimpijskiego. Po złoto sięgnął najlepszy biatlonista sezonu Francuz Martin Fourcade. Sensacją było drugie miejsce Czecha Ondreja Moravca. To już drugi medal w tym sporcie dla naszych południowych sąsiadów w Soczi.