SOCZI 2014 - VII dzień

To był szwajcarski i białoruski dzień na igrzyskach. Zawodnicy z tego kraju zdobyli po dwa złote medale. Szwajcarzy dorzucili do tego srebro, a białorusini brąz.

Bohaterami dnia byli Daria Domraczewa i Dario Cologna. Pierwsza z nich zdobyła drugie złoto w biatlonie: po sukcesie w biegu pościgowym, tym razem triumfowała na 15 km, a brąz przypadł w udziale jej rodaczce Nadieżdzie Skardino. Drugie miejsce w tej konkurencji wywalczyła, sprawiając dużą niespodziankę, Szwajcarka Selina Gasparin. To jednak nie jej Helweci bili największe brawa. Po drugie złoto w Soczi sięgnął bowiem Dario Cologna, tym razem w biegu narciarskim na 15 km techn. klasyczną.

Niespodziewanie na najwyższym stopniu podium stanął Sandro Viletta w super kombinacji zdobywając drugie tego dnia złoto dla Szwajcarów. Jeszcze większą niespodziankę sprawił w tej konkurencji Słowak Adam Zampa. Była najszybszy w slalomie i przesunął się z 28. miejsca po zjeździe na 6. w klasyfikacji końcowej.

Dla Białorusi po złoto sięgnęła też Ałła Cuper w skokach akrobatycznych na nartach. W piątek nagrodzono medalami jeszcze inne niezwykle odważne kobiety. W skeletonie - to taka jazda na sankach na śledzia z prędkością 130 km/h - najlepsza była Brytyjka Elisabeth Yarnold. Gwiazdą dnia był także 19-letni Japończyk Yuzuru Hanyu, który wykonał piękny układ dowolny w jeździe figurowej na lodzie i triumfował w konkurencji solistów.